• Zmena VZN 3/2014 - výška školného poplatku

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám zmenu VZN 3/2014 a teda doplnenie bodu k § 3 Príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole ods. 4) Nárok na úľavu 50 % z poplatku školného a režijných nákladov má zákonný zástupca dieťaťa v prípade, ak žije dieťa v jednej domácnosti len s jedným rodičom - samoživiteľom, ktorého jediný príjem neprekročí výšku 700 €. Zákonný zástupca dieťaťa predloží k úľave zo školného a režijných nákladov potvrdenie o výške príjmu a čestné vyhlásenie o tom, že je poberateľom jedného príjmu.

Žiadosti budú po odsúhlasení zástupcom starostu zverejnené na webovej stránke MČ Košice-Staré Mesto.

• Týždeň detských radostí

• 25.5. | Záverečné fotenie na školskom dvore
            26.6. | Sokoliari - 2€ (hradené z KF)
            29.5. | Kúzelník s malou diskotékou - 3€ (hradené z KF)
            30.5. | Skákací hrad
            31.5. | Divadielko: Gepardie speváčky - 1,50€ (hradené z KF)
            01.6. | Ujo Ľubo - 2,50€ (hradené z KF)
            02.6. | Športovo-branné dopoludnie
            05.6. | Kreslenie na chodník

• Jarné prázdniny

• V dňoch 6.3.2023 - 10.3.2023 bude naša materská škola zatvorená. Náhradné zariadenie počas jarných prázdnin bude MŠ Zádielska. Záujem o navštevovanie náhradnej MŠ je potrebné nahlásiť svojim triednym učiteľkám.

• Pozvánka na ZRŠ

• Pozývame rodičov budúcich prvákov na stretnutie s pani psychologičkou Mgr. Grácovou a zástupkyňou zo ZŠ L. Novomeského 2, ktoré sa uskutoční dňa 28.2.2023 (utorok) o 15,30 hod. v 5.triede

Cieľom stretnutia je zápis a pripravenosť detí do 1. ročníka ZŠ.

Po skončení pokračujeme v triednych aktívoch.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• Chystajte si, deti, masky karneval bude v našej MŠ dňa 13.2.2023.

Fotenie začína o 8:00 hod. v 3. triede.
            Karnevalová diskotéka s Ujom Ľubom: 2,50 €.
            Fotografie: sólo aj spoločná: 2€/ks.

• Mikuláš

• Milé deti, príde k nám Mikuláš! Kedy? V utorok 6.12.o 9:00 hod. Deťom prinesie darček a odfotí sa s nami v triede – len skupinová fotografia. Príde aj Ujo Ľubo a poteší nás hudobnou vianočnou rozprávkou.

Vstupné 2 eurá platíme z kultúrneho fondu.

• Rozprávka: Rozprávkový hrniec

• Milí rodičia, dňa 10.11.2022 od 9,00 hod. sa uskutoční v našej MŠ divadielko - rozprávka: Rozprávkový hrniec.

Vstupné 2€, ktoré bude hradené z kultúrneho fondu.

• Ochutnávka

• Dňa 26.10.2022 naša ŠJ pripravila ochutnávku jedál  pri príležitosti Svetového dňa výživy. Rodičia mali možnosť ochutnať niektoré jedlá, ktoré deťom pripravujú naše kuchárky.

Sú k dispozícii aj recepty, kto by mal o to záujem. [ stiahnuť recepty ]

Ďakujeme že ste prišli, ochutnali a pochválili, čo nás veľmi teší.

Kuchárky a vedúca ŠJ

• Fotografovanie - náhradný termín

• Vážení rodičia, tie deti, ktoré sa nezúčastnili vianočného fotenia, sa budú môcť dodatočne odfotiť 12.10.2022 o 11:30 hod. Bližšie informácie vám poskytnú triedne pani učiteľky.

• Fotografovanie

• Vážení rodičia, dňa 3.10.2022 o 8:30 hod. sa budú Vaše deti fotografovať. Fotografovanie bude zamerané na vianočnú tematiku. Bližšie informácie vám poskytnú triedne pani učiteľky.

• Plenárna schôdza

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na plenárnu schôdzu RZ, ktorá sa uskutoční dňa 14.9.2022 o 16,00 hod. v 4.triede.

Program:

1. informácie o materskej škole
            2. príspevok rodičov do Fondu RZ
            3. informácie o poplatkoch za MŠ a ŠJ

Účasť rodičov novoprijatých detí je žiadúca.

Po ukončení plenárnej schôdze budú pokračovať triedne aktívy vo všetkých triedach. Predpokladaný čas začiatku triednych aktívov je 16:45 hod.

• Voľné pracovné miesto

• V zmysle § 84 ods.1 zákona NR SR č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zverejňujeme informáciu o voľnom pracovnom mieste pedagogických zamestnancov na pozíciu: Učiteľ materskej školy s termínom nástupu od 1.9.2022.

Podrobné informácie nájdete v súbore: Volne-pracovne-miesto-1-kolo-oznamenie-08-2022.pdf

• Materská škola, Tatranská 23, Košice-Staré Mesto
      • +421556256122 (ŠJ)